عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

یک بینی کوچک و متناسب با صورت می تواند زیبایی را چند برابر کند. بینی گوشتی و بزرگ معمولاً تناسب صورت را به هم می زنند، بنابراین با تقبل هزینه جراحی بینی گوشتی یا رینوپلاستی می تواند این تناسب را برای صورتتان به ارمغان بیاورد.

بینی بزرگ یا پهن ( گوشتی )

برخی از بینی‌ها از روبه‌رو و تمام رخ نیز ویژگی‌هایی را به نمایش می‌گذارند که دلخواه صاحبان‌شان نیست. آنچه این تصویر تمام‌رخ را نازیبا می‌سازد، معمولاً بینی گوشتی یا بینی با نوک بیش از اندازه پهن یا گرد و پلی است که آن هم از میزان دلخواه پهن‌تر است. غضروف‌ نوک بینی برای اصلاح نوک پهن با دقت تغییر شکل و تراش داده می‌شود تا اندازه نوک کاهش یابد و ظاهری زیباتر به دست آید. در این بین، جراح باید مواظب باشد در عمل زیبایی بینی گوشتی تا تقویت ساختار بینی را مختل نسازد و مجراهای عبور مسدود نشوند. اصلاح پل پهن استخوانی نیاز به تراش، و گاهی اوقات، جابه‌جایی استخوان‌های بینی دارد.

کوچک کردن بینی گوشتی با رینوپلاستی

یکی از رایج‌ترین خواسته‌های متقاضیان انجام عمل بینی گوشتی داشتن بینی کوچک‌تر است. علت ناخشنودی چه پهن بودن، یا اندازه سوراخ‌های بینی باشد، چه نیمرخی نازیبا، بسیاری از داشتن بینی‌ای شکایت دارند که به طور نامتناسبی برای صورت‌شان بزرگ است. کوچک کردن بینی، یا رینوپلاستی کوچک کننده (عمل جراحی بینی بزرگ برای کوچک کردن بینی)، یکی از متداول‌ترین عمل‌هایی است که جراح زیبایی انجام می‌دهد.

چگونه بینی گوشتی کوچک می‌شود ؟

در عمل جراحی بینی گوشتی برای کوچک کردن بینی گوشتی، با برداشتن، تراشیدن یا جابه‌جایی غضروف و استخوان بینی فرم کوچک‌تری از بینی به دست می‌آید. این عمل از طریق ایجاد برش‌های کوچک درون سوراخ‌های بینی صورت می‌گیرد که دسترسی به غضروف و استخوان تحتانی را ممکن می‌سازد. اگرچه ساختار تحتانی کوچک می‌شود، اما به پوست بیرونی دست زده نمی‌شود. پوست در طول فرایند بهبود منقبض می‌گردد تا با شکل جدید سازگاری یابد.

شاید لازم باشد در جراحی بینی گوشتی تا با توجه به میزان مورد نظر کوچک کردن بینی، سوراخ‌های بینی نیز تنگ‌تر شوند تا تناسب در تمام قسمت‌ها حفظ شود. در چنین مواردی، برش‌های بسیار کوچک بر روی هر یک از سوراخ‌ها ایجاد می‌شود که تنها اندکی جای‌شان باقی می‌ماند و با چروک افتادن بین سوراخ بینی و صورت به چشم نمی‌آیند.

مزایا

بیمارانی که عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی ‌شان را به دست جراح زیبایی می‌سپارند، از مزایای گوناگون برخوردار می‌گردند.
بهتر شدن تقارن صورتبینی بیش از اندازه بزرگ تقارن کل صورت را به هم می‌زند. بینی پس از کوچک شدن با چشم‌ها، دهان و گونه‌ها متناسب می‌شود و به این ترتیب هماهنگی بین تمامی اجزاء صورت به دست می‌آید.

شکل زیباتر بینی

بینی بسیار پهن یا دارای برآمدگی‌ها و برجستگی‌های قابل توجه نازیبا است و جلوه‌ای ناخوشایند دارد. کوچک کردن سوراخ های بینی با جراحی این مشکلات را با کاهش ناهماهنگی‌ها و صاف کردن بینی به گونه‌ای برطرف می‌سازد که پس از عمل بینی گوشتی، بینی جدید با دیگر اجزاء صورت متناسب می‌شود.

بهبود یافتن کیفیت زندگی

بیماری که از داشتن بینی بزرگ شرمسار است، اعتماد به نفس خود را در تمامی زمینه‌های زندگی از دست می‌دهد. با کوچک کردن اندازه‌ی بینی و متناسب ساختن آن با دیگر اجزاء صورت، بیمار با اعتماد به نفسی بازیافته از کیفیت بالاتر زندگی لذت می‌برد.
e1

نتایج

۶ تا ۱۲ هفته طول می‌کشد تا نتایج نهایی قابل مشاهده باشد، در حالی‌که روند بهبود تا یک سال به درازا می‌انجامد. مانند هر عمل جراحی زیبایی بینی دیگری، در جراحی بینی گوشتی نیز نتایج به دست آمده در هر بیمار با دیگری متفاوت است. کبودشدگی و تورم، به ویژه در اطراف چشم‌ها، طبیعی است که ظرف کمتر از سه هفته این نشانه‌ها از بین خواهند رفت. به علاوه باید یک اسپلینت (محافظ) محکم را دست‌کم یک هفته بر روی بینی تحمل کنید. اگرچه معمولاً درد پس از رینوپلاستی بینی کوچک کننده چندان زیاد نیست، مسکن برای بیمار تجویز می‌شود تا در صورت بروز درد مصرف کند.

معمولاً می‌توانید کار و فعالیت‌های روزانه خود را در ظرف یک هفته از سر بگیرید، اما ۳ تا ۶ هفته پس از عمل از انجام فعالیت بدنی شدید خودداری کنید. اگر عینک به چشم می‌زنید، از قرار دادن آن بر روی پل بینی در طول دوران بهبود خودداری کنید. ممکن است تا چند ماه در اطراف نوک بینی احساس سفتی یا کرختی داشته باشید.

آیا عمل جراحی کوچک کردن بینی برای من مناسب است ؟

اگر از چهره‌ی خود به دلیل داشتن بینی‌ای بزرگ ناراضی هستید، رینوپلاستی کوچک کننده می‌تواند مشکل شما را برطرف کند. گام نخست برای اطمینان یافتن از مناسب بودن این عمل برای شما، تنظیم یک وقت مشاوره با جراح زیبایی است.

جراح ساختار بینی فعلی و وضعیت پوست‌تان را در جلسه‌ی مشاوره بررسی می‌کند تا مشخص کند که جراحی تا چه حد می‌تواند نتیجه‌بخش باشد. سن، وضعیت پوست یا ضخامت آن و آسیب‌های پیشین محدودیت‌هایی را در میزان کوچک ساختن بینی به وجود می‌آورند و بر نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی تاثیرگذار هستند.
e2
عمل جراحی زیبایی بینی برای کوچک کردن بینی های گوشتی و بزرگ می تواند تناسب را به صورت متقاضی عمل جراحی رینوپلاستی (عمل جراحی زیبایی بینی ) آورده و اعتماد به نفس بیشتری را برایش به همراه داشته باشد.

اگر چه اکثر جراحان پلاستیک نتایج موفقی را در جراحی زیبایی بینی ارائه می‌دهند، اما گاهی اوقات دستیابی به آن نتایج دشوار است. دکتر قهاری، متخصص جراحی زیبایی بینی، جراحی ترمیمی بینی را برای بیماران انجام می‌دهند و با این عمل جراحی، مشکلات خاص بعد از جراحی زیبایی بینی اولیه را اصلاح می‌نمایند. در برخی موارد، نتایج جراحی زیبایی بینی اولیه ممکن است موجب از دست دادن مقدار قابل توجهی از غضروف و استخوان بینی بیمار شده باشد و یا بر شکل بینی و عملکرد آن تأثیر گذاشته باشد.

هزینه


 

مشابه سایر انواع مشکلاتی که برای اصلاح آنها از جراحی زیبایی استفاده می شود، روش های متعدد درمانی برای جراح پلاستیک با تقبل  قیمت عمل بینی گوشتی ، به منظور تغییر شکل بینی گوشتی و اصلاح ظاهر آنن  وجود دارد .هزینه جراحی براساس اقداماتی است که برروی بینی انجام می شود که به طور معمول شامل هزینه کلینیک و هزینه دستمزد جراح هست. هزینه عمل جراحی بینی به دلایل فوق متغیر است و در مشاوری قبل از عمل بسته به نوع بینی و عمل انجام جراحی بینی مشخص می گردد .به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است