تزریق ژل و چربی به لب،مزایا و هزینه

1

لب‌های صاف و حجیم از مطلوب‌ترین خصوصیات هر فردی می‌باشند. متاسفانه افزایش سن چنین ویژگی را از زیبایی طبیعی صورت می‌گیرد و موجب از بین رفتن نشاط جوانی لب‌ها شده و در نهایت آنها نازک و پر از چین و چروک می‌شوند. تزریق در لب می‌تواند با فراهم کردن طیف وسیعی از روش‌های درمانی موثر ترمیم لب به شما در بهبود ظاهر لب‌هایتان کمک کند.

شایع‌ترین دلیلی که بیماران به دنبال برجسته‌سازی لب هستند، حجیم کردن لب‌ها یا برطرف کردن چین و چروک‌هایی است که در گوشه‌های دهان شکل می‌گیرند. دکتر طرزی متخصص زیبایی سر و گردن عقیده دارد که بیمارانی که در پی برجسته کردن لب‌های خود هستند چندین گزینه را پیش روی خود دارند. امروزه تزریق ژل و چربی بطور متداول مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش‌های برجسته‌سازی لب با توجه به شرایط شما و نتایج مورد انتظار انتخاب می‌شوند. بنابرین در انتخاب روش مناسب برای قلوه‌ای کردن لب حتماً با پزشک مشورت کرده تا نتیجه دلخواه را کسب کنید. با شماره‌گیری 03136205826 همکاران ما جهت مشاوره یا رزرو نوبت شما را راهنمایی خواهند کرد.

برجسته کردن لب با تزریق


یکی از عمده‌ترین اجزای صورت که بسیاری از افراد به دنبال بهبود یا ترمیم آن هستند، لب‌ها می‌باشد. لب‌های حجیم از لحاظ زیبایی خوش‌آیند بوده و می‌توانند ظاهری جوان‌تر را برای کل صورت ایجاد کنند، بنابراین جای تعجب نیست که اشخاصی که از شکل و حجم لب‌های خود ناراضی هستند به دنبال راه‌هایی برای اصلاح آنها می‌باشند.
برجسته کردن یا قلوه‌ای کردن لب‌ها را می‌توان به روش‌های مختلفی انجام داد. شایع‌ترین روش استفاده از ژل‌هایی مانند Juvederm است، اما گزینه‌های دیگر شامل تزریق چربی برداشته شده از خود بدن به لب‌ها می‌باشد.

چه کسانی می‌توانند از روش برجسته‌سازی لب‌ها بهره‌مند شوند؟


2

اگر می‌خواهید لب‌هایی حجیم‌تر داشته باشید، در این صورت برجسته‌سازی لب روشی مناسب برای شما می‌باشد. این روش می‌تواند موجب تغییر شکل، جوان‌سازی و افزایش حجم ناحیه‌ی لب شود. همچنین می‌تواند برخی عیوب موجود در لب‌ها شامل موارد زیر را نیز اصلاح کند.

 • لب‌های نازک
 • لب‌های پهن
 • چروک دور لب‌ها
 • عدم تقارن لب‌ها
 • خطوط عمودی اطراف دهان
 • خوش‌تراش شدن لب‌ها
 • مشخص شدن شکل کمانی لب بالا
 • تقارن و تناسب بهتر بین لب بالا و پایین
 • اصلاح مرز قرمز رنگ لب
 • از بین رفتن چین و چروک بطوری که رژ لب به اطراف لب تراوش نمی‌کند.
 • از بین رفتن حالت پایین آمدگی گوشه‌های دهان

در حالی که هر بیمار بطور اختصاصی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد، ممکن است به آنهایی که مستعد ابتلا به بثورات پوستی در مجاورت لب‌های خود هستند توصیه شود که از انجام این روش صرفنظر کنند. در صورتی که در حال مصرف داروی ایزوترتینوئین (که آکوتان نیز نامیده می‌شود) هستید با پزشک خود در میان بگذارید زیرا ممکن است موجب افزایش خطر ایجاد اسکار کلوئید شود.

پیش از تزریق در لب


برای دو هفته پیش از انجام تزریق ژل لب باید از مصرف غذاها و داروهایی که موجب رقیق شدن خون می‌شوند مانند ادویل، ایبوپروفن، آسپرین و روغن‌های امگا۳ پرهیز کنید. این مواد ممکن است احتمال تورم و کبودی را پس از عمل افزایش دهند. اگر مستعد ابتلا به زخم‌های سرد یا تب‌خال هستید، دارویی جهت مصرف پیش از درمان تجویز می‌گردد تا اطمینان حاصل شود که تزریق‌ها موجب برگشت ویروس نمی‌شوند.

دو تزریق متفاوت به منظور برجسته‌سازی لب

[dopts id=”21″]

جهت بزرگنمایی کلیک نمائید

تزریق ژل در لب‌ها

تزریق ژل می‌تواند به افزایش حجم و نیز کاهش چین و چروک‌ها و بهبود حالت افتادگی دهان کمک کند. ژل‌های مورد استفاده برای تزریق در لب مبتنی بر اسید هیالورونیک هستند. این ماده بصورت طبیعی در بدن انسان و اغلب در مفاصل و مایع چشم‌ها یافت می‌شود. این ماده برای برجسته کردن لب بسیار موثر است و با اینکه نتایج آن دائمی نیست اما ماندگاری زیاد از مزایای تزریق ژل لب است.

فرایند قلوه‌ای کردن لب با تزریق ژل

6

محبوب‌ترین روش برجسته کردن لب شامل تزریق یک پرکننده‌ی بافت نرم به منظور قلوه‌ای کردن آن می‌باشد. تزریق ژل در لب از طریق بی‌حسی موضعی انجام می‌شود تا از درد جلوگیری شود. ژل در امتداد خطوط لب‌ها جای می‌گیرد در حالی که این فرایند باید همراه با دقت بالایی جهت حفظ ظاهر طبیعی لب‌ها می‌باشد. تزریق‌ها به منظور برجسته کردن لب بالا، پایین و ایجاد شکل کمانی لب بالا انجام می‌شوند.

پس از تزریق

ممکن است پس از تزریق ناحیه‌ی تحت درمان ماساژ داده شود تا از دستیابی به سطحی صاف اطمینان حاصل شود و نیز به مدت ۳۰ دقیقه بر روی پوست از یخ استفاده شود. بسیاری از بیماران بلافاصله بعد از تزریق به کار و فعالیت‌های عادی خود باز می‌گردند. نتایج این روش بلافاصله قابل مشاهده خواهند بود. اغلب ژل‌های اسید هیالورونیک مورد استفاده قرار می‌گیرند که ماندگاری نتایج آنها ۳ تا ۶ ماه یا بیشتر می‌باشد. شایع‌ترین عوارض جانبی عبارتند از کبودی و تورم که ظرف چند روز برطرف می‌شوند.

تزریق چربی در لب‌ها

تزریق چربی نسبت به استفاده از تزریق ژل در لب کمتر متداول است اما می‌تواند برای افرادی که به دنبال نتایجی بسیار طبیعی و صاف برای برجسته کردن لب‌های خود هستند، بسیار مناسب باشد. تزریق چربی بی‌خطر و با ماندگاری زیاد است (بیشتر از متوسط زمان ماندگاری ژل‌ها) و شکل و ظاهری بسیار طبیعی را به همراه دارد.

فرایند تزریق چربی

7

فرایند روش تزریق چربی نسبتاً آسان است و در محل مطب تحت آرام‌بخشی موضعی یا داخل وریدی انجام می‌شود. چربی از طریق لیپوساکشن از ناحیه‌ی شکم، ران یا باسن برداشته می‌شود. سپس این چربی شسته شده و پس از فراوری به لب تزریق می‌گردد. ممکن است چربی اضافه منجمد شده و مجدداً در آینده مورد استفاده قرار گیرد.
از آنجایی که چربی یک بافت زنده است، پس از انتقال به لب تبدیل به بخشی از بافت‌های طبیعی بدن می‌شود. مقداری از چربی توسط بدن هضم می‌شود و اغلب پیش از اینکه نتایج دائمی شوند در یک ناحیه چندین بار تزریق انجام می‌گیرد. با اینکه برخی بیماران ممکن است تنها با یک تزریق نتیجه‌ی دائمی بدست آورند، اما بیشتر بیماران نیاز به دو یا سه جلسه دارند تا به نتیجه‌ی مورد نظر دست پیدا کنند.
زمان این روش بین ۳۰ دقیقه تا دو ساعت است که بسته به شرایط خاص هر بیمار متغیر است.

زمان استراحت

دوره‌ی بهبودی بسیار کوتاه است و تنها باید از چند دستورالعمل پیروی کرد هرچند موارد اساسی نمی‌باشند. ممکن است کبودی حدود یک هفته و تورم نیز تا دو هفته ماندگار باشد اما در نهایت ارزش نتایج حاصله از این روش را دارد.

روش جایگزین برای برجسته کردن لب


برجسته‌سازی لب‌ها را می‌توان هم از طریق جراحی و هم بدون جراحی انجام داد. روش‌های جراحی شامل قرار دادن پروتزهای موقتی یا دائمی به منظور پر کردن لب‌ها می‌باشند. بیماران معمولاً تورم و کبودی خواهند داشت که ظرف هفت تا ده روز برطرف می‌شود. اکثر بیماران پیش از انجام جراحی پروتز لب اقدام به تزریق در لب‌های خود می‌کنند تا نتایج برجسته شدن لب‌های خود را مشاهده کنند.

هزینه‌ی تزریق در لب


هزینه‌ی تزریق ژل و چربی در لب بر اساس نوع محصول مورد استفاده و موقعیت جغرافیایی متغیر است. متداول‌ترین ژل‌های مورد استفاده توسط جراحان زیبایی شامل ژوودرم و رستایلن می‌باشد. قیمت این ژل‌ها نیز متفاوت است. در صورتی که نیاز به بیشتر از یک سرنگ باشد نیز هزینه افزایش پیدا می‌کند. برای تزریق چربی هزینه‌ها کاملاً متفاوت است زیرا نیاز به روش پیچیده‌تری است. به منظور تعیین اینکه نیاز به چند سرنگ خواهید داشت باید با پزشک مشاوره کنید.

دکتر محمد مهدی طرزی، در زمینه جراحی زیبایی بینی مشغول به فعالیت هستند.
نظرات
0 0 آرا
امتیاز دهی به مقالات
ثبت نام
اطلاع از
guest
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مریم
مریم
5 سال ها گذشته

سلام هزینه ی هر سی سی ژل جهت تزریق گونه و زاویه فک چقدر هستش

حمیده
حمیده
5 سال ها گذشته

سلام .چه مدت بعد ازتزریق لب به روال عادی بر میگرده و سفر با شرایط اب و هوای سرد بعد از تزریق مانعی ایجاد میکنه؟

محمدی
محمدی
5 سال ها گذشته

سلام روزتون بخیر
عذر خواهی میکنم هزینه ی یک سی سی ژل لب چه مقداره!؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

شكرفه
شكرفه
6 سال ها گذشته

باسلام زاويه سازي فك باتزريق ژل انجام ميديد؟هزينه لطفا؟

مشاوره رایگان