جراحی پلک (بلفاروپلاستی) آسیایی

Blepharoplasty-2-578x270

بلفاروپلاستی آسیایی (یا جراحی پلک آسیایی) که عبارت است از ایجاد یک چین در پلک از طریق جراحی، با هدف دوتا کردن چین پلک، که یکی از ویژگی‌های محبوب چهره در فرهنگ آسیایی است، انجام می‌شود. این عمل بسیار ساده بوده و از طریق بخیه زدن پلک یا ایجاد یک برش کوچک در چین طبیعی پلک، برای  رفع افتادگی پلک چشم با برداشتن مقدار کمی از چربی و ماهیچه انجام می‌گیرد. این عمل را می‌توان در مطب، تحت بی‌حسی موضعی و به شکل عمل سرپایی، یا همراه با سایر اعمال جراحی زیبایی و تحت بیهوشی عمومی انجام داد. بیمار می‌تواند ۲ روز بعد از عمل به سر کار خود برگشته و معمولاً ظرف ۲ هفته با کاهش تورم کاملاً بهبود می‌یابد.

 بلفاروپلاستی  واقعاً می‌تواند ظاهر چشم‌ها را بهبود بخشد و چین‌خوردگی‌های مغولی (چینی که گوشه‌ی داخلی چشم را می‌پوشاند) را اصلاح کند و در نتیجه منجر به واضح‌تر شدن پلک‌های پایینی ، درشت کردن چشم و جذاب‌تر شدن ظاهر کلی چشم‌ها شود.

ریشه بلفاروپلاستی آسیایی


 اولین مورد ثبت شده از جراحی پلک آسیایی که به سال ۱۸۹۶ برمی‌گردد، توسط میکامو، جراح ژاپنی، در کشور ژاپن انجام شد. در این عمل، برای دوتا کردن چین پلک، که مورد علاقه بسیاری از فرهنگ‌های آسیایی است، از روش بخیه زدن پلک استفاده شده بود. البته، جراحی پلک از آغاز خود در قرن نوزدهم تا کنون راه درازی را پیموده است. هرچند که بسیاری از تکنیک‌هایی که امروزه استفاده می‌شوند طی سالیان گذشته، توسط پزشکان مختلف پایه‌گذاری شده‌اند، با این حال پزشکی مدرن با کامل کردن آن‌ها شرایطی را فراهم کرده تا بیماران بتوانند به نتیجه دلخواهشان دست بیابند.

جراحی بلفاروپلاستی آسیایی نیازمند دقت، داشتن حس زیبایی‌شناسی و شناخت پیشینه نژادی فرد است. پلک مردمان کره، ژاپن، چین و سایر کشورهای جنوب آسیا هر یک زیبایی مخصوص به خود را دارند.

بلفاروپلاستی عمومی


بلفاروپلاستی، که به آن لیفت پلک هم گفته می‌شود،و برای رفع افتادگی پلک انجام می شود، در طول پنج سال گذشته دستخوش تغییرات زیادی شده است. در گذشته، در جراحی بلفاروپلاستی برای ایجاد آنچه به عنوان چشمانی «جوان» شناخته می‌شود،  مقدار زیادی چربی، پوست و ماهیچه از پلک و اطراف آن برای درمان افتادگی پلک برداشته می‌شد. اما این روش منجر به گودی اطراف چشم شده و باعث می‌شد گوشه چشم‌ها ظاهری «گربه مانند» به خود بگیرند که غیرطبیعی بوده و قیافه شخص را به کلی تغییر می‌داد. همچنین، در این نوع عمل‌ها بروز عوارض شایع‌تر بود.

امروزه می‌دانیم که تغییرات ناشی از پیری در اطراف چشم تنها شامل کیسه‌ای شدن پوست آن‌ ناحیه نمی‌شود. این تغییرات چند مؤلفه دارند که عبارتند از: از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست، افتادگی پلک و ابروها و لایه‌های چربی گونه‌ها و ضعیف شدن ساختارهای پشتیبان پلک‌ها که باعث پف کردن زیر چشم‌ها می‌شود. به همین دلیل، موقع ارزیابی پیری چشم‌ها، پیشانی و میانه صورت نیز باید به طور کامل ارزیابی شوند.

دکتر طرزی، به خاطر داشتن درک بالایی از آناتومی پلک‌ها، و آنالیز چهره و تغییرات ناشی از پیری، با روش کاملاً متفاوتی اصلاح بلفاروپلاستی،جراحی پلک آسیایی را انجام می‌دهد. روش او بسته به نیاز می‌تواند شامل استفاده از فیلرهای پوستی (یوویدرم و رستیلان)، بوتاکس،دیسپورت قابل‌تزریق، بازسازی سطح پوست با لیزر ، اصلاح شکل پلک با جراحی محافظه‌کارانه (بلفاروپلاستی)، تزریق چربی، و یا لیفت ابرو به روش اندسوکوپیک برای خلق طبیعی‌ترین و بادوام‌ترین نتایج باشد. به این ترتیب، جراحی بلفاروپلاستی هر شخص با روشی که منحصراً برای خودش طراحی شده انجام می‌شود. نتایج به‌دست آمده دارای کمترین میزان ریسک، عوارض یا نیاز به
بیشتر بدانید

پیش از اقدام به انجام بلفاروپلاستی یا هرگونه جراحی چشم مطمئن شوید جراحی که انتخاب کرده‌اید آن‌قدر تجربه و مهارت دارد که بتواند نیازهایتان را برآورده کرده و به تمام پرسش‌هایتان پاسخ دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد بلفاروپلاستی آسیایی،یا جراحی پلک شرقی و اینکه بدانید این عمل برایتان مناسب است یا خیر، با دکتر طرزی، جراح پلاستیک صورت، تماس گرفته و برای جلسه مشاوره اولیه نوبت بگیرید. 

هزینه جراحی پلک


قیمت جراحی پلک می‌تواند برای هر پزشک، هر بیمار و هر شهر متفاوت باشد و بستگی به نوع جراحی مورد نیاز (پلک بالا، پایین یا هر دو) نیز دارد.به این پست امتیاز دهید.
جراحی پلک (بلفاروپلاستی) آسیایی
۵ از ۱ رای