عمل جراحی کاشت پروتز گونه؛ مزایا،عوارض و هزینه

K1

داشتن گونه‌های برجسته یکی از ویژگی‌های صورتی زیبا و جذاب است. پروتز گونه می‌تواند علاوه بر زیباتر کردن چهره‌ی شما، فرم صورت را نیز متعادل کند. پروتز‌های گونه موجب می‌شوند، صرت‌هایی که کاملا کشیده هستند، به سمت کناره‌ها نیز برجستگی پیدا کنند و به عرض صورت اضافه شود و بدین ترتیب تعادل و‌هارمونی چهره بیشتر می‌شود. همچنین می‌توان در افرادی که استخوان گونه‌ی آن‌ها مسطح است و یا به طور کامل شکل نگرفته است، با استفاده از پروتز گونه، شکل صورت را اصلاح کرد. از پروتز گونه همچنین برای اصلاح شل شدگی و افتادگی گونه‌ها که بر اثر بالا رفتن سن ایجاد می‌شود، می‌توان بهره برد. برجسته کردن گونه همراه با لیفت صورت می‌توان نواحی فرورفتگی  صورت را اصلاح کرده و برجستگی لازم را ایجاد کند و از طرف دیگر شل شدگی و افتادگی پوست را به طور کامل برطرف کند و همچنین پوست ناحیه غبغب وگردن را نیز بکشد و صاف کند.

انجام عمل جراحی پروتز گونه به بهبود ساختار گونه‌ها کمک می‌کند و موجب می‌شود که گونه‌های شما برجسته‌تر و پرتر به نظر بیاید. پروتز گونه بر روی استخوان گونه‌ی شما قرار داده می‌شود. متخصص زیبایی سر و گردن در ابتدا وضعیت چهره و گونه‌های شما را به دقت ارزیابی می‌کند تا تعیین کند که کاشت پروتز گونه برای شما مناسب است یا خیر. انجام عمل کاشت پروتز گونه می‌تواند تصمیم بسیار مهمی باشد که بر زندگی شما تاثیر دارد و ما اینجا به شما کمک می‌کنیم که تصمیم درستی در این باره بگیرید. بسیار مهم است که شما شخصی که با او احساس راحتی می‌کنید مشورت کنید و متخصص خود را خودتان انتخاب کنید تا بتوانید به نحو موثری با او ازرتباط برقرار کنید و پزشک شما به خوبی بداند و درک کند که انتظارات شما از نتایج جراحی چیست. توصیه ما این است که در اولین جلسه‌ی مشاوره در صورت امکان عکس‌هایی از شکل گونه‌ی دلخواه خود بیاورید و یکی از دوستان یا آشنایان نزدیک شما نیز با شما همراهی کند تا بتوانید ایده‌ها و تصورات خود را به نحو بهتری برای پزشک متخصص توضیح دهید. تصمیم به انجام این جراحی، تصمیم مهمی است و مطمئنا پزشک شما به دقت به صحبت‌های شما گوش کرده و به شما کمک می‌کند که انتخاب درستی داشته باشید.
برای دریافت مشاوره درباره روند جراحی و انجام کار یا رزرو نوبت می‌توانید با شماره 03136205826 تماس حاصل نمایید.

پروتز گونه


ممکن است به این خاطر تصمیم به کاشت پروتز گونه بگیرید که احساس کنید که گونه‌های شما بسیار مسطح هستند و یا با شکل سایر قسمت‌های صورت شما همخوانی ندارند. همچنین ممکن است به علت بالا رفتن سن، گونه‌های شما برجستگی خود را از دست داده و افتاده شده باشند و بخواهید با انجام این عمل، زمان را به عقب برگردانید. با بالا رفتن سن، پوست ما حالت شل شدگی و افتادگی پیدا می‌کند و گذاشتن پروتز گونه می‌تواند موجب لیفت پوست صورت و رفع افتادگی آن شود و برجستگی گونه نیز ظاهری جوان‌تر به چهره می‌بخشد. فرقی نمی کند که دلیل شما برای انجام این جراحی چیست، در هر حال ما به شما کمک می‌کنیم که به ظاهر دلخواه خود دست یابید و بدین ترتیب اعتماد به نفس کامل خود را بازیابید و تا جای ممکن از زندگی خود لذت ببرید.

پروتز گونه بر روی استخوان گونه‌ی شما گذاشته می‌شود و تغییری در استخوان گونه ایجاد نمی شود و تنها یک پروتز سیلیکونی روی استخوان گونه قرار داده می‌شود. در برخی مواقع می‌توان جراحی کاشت پروتز گونه را همراه با سایر جراحی‌های صورت مانند لیفت صورت انجام داد. در این صورت نتایج جراحی بسیار ایده‌آل‌تر و بهتر خواهند بود.

بهترین کاندیدمناسب برای کاشت پروتز گونه چه کسی است؟


افرادی که می‌خواهند جراحی کاشت پروتز گونه را انجام دهند باید سلامت فیزیکی خوبی داشته باشند. لازم است بیماران از نتایج این جراحی، انتظارات واقع بینانه‌ای داشته باشند. انجام یک جلسه مشاوره‌ی خصوصی با پزشک متخصص کمک بسیار زیادی به شما می‌کند که تصمیم بگیرید که آیا انجام این جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

از چه نوع ایمپلنت‌هایی استفاده می‌شود؟


K5

سه نوع پروتز مختلف برای جراحی کاشت پروتز استفاده می‌شود که هر یک از این پروتز‌ها نیز دارای اندازه‌های مختلفی هستند و بنابراین هر بیمار می‌تواند با توجه به شرایط و خواستههای خود، اندازه و شکل مناسبی از پروتز را انتخاب کند. انواع پروتز‌های گونه عبارتند از:

پروتز روی استخوان گونه: این پروتز‌ها مستقیما روی استخوان گونه قرار داده می‌شوند و موجب برجستگی بیشتر گونه شده و ارتفاع گونه را بالاتر می‌برند.

پروتز زیر استخوان گونه: این پروتز‌ها درست در زیر استخوان گونه قرار داده می‌شوند و موجب می‌شود که حالت تورفتگی صورت برطراف شود و گونه‌ها نیز کمی برجسته‌تر شوند.

پروتز ترکیبی (روی گونه و زیر گونه): این پروتز‌ها هم روی استخوان گونه و هم قسمت زیرین آن را پوشش می‌دهند و به طور همزمان هم گونه‌ها را برجسته می‌کنند و هم تورفتگی و لاغری صورت را برطرف می‌کنند.

نحوه‌ی کاشت پروتز


کاشت پروتز گونه ممکن است تحت بیهوشی عمومی انجام  شود، بدین معنا که حین انجام جراحی شما کاملا خواب هستید و چیزی حس نمی کنید.  در مواردی نیز این جراحی تحت بیهوشی موضعی انجام می‌شود که در این صورت شما حین انجام جراحی بیدار هستید و تنها ناحیه مورد نظر بی‌حس شده است. جراح شما قبل از اقدام به جراحی در مورد چگونگی اعمال بیهوشی یا بیحسی با شما صحبت و مشورت می‌کند.

در حین انجام جراحی، یک برش کوچک در داخل دهان (نزدیک گونه) ایجاد می‌شود و سپس پروتز گونه از طریق این برش روی استخوان گونه ( محل اتصال استخوان صورت با ناحیه فوقانی لثه‌ها) قرار داده می‌شود. با استفاده از این تکنیک، هیچ جای زخم جراحی روی صورت شما نخواهد بود. در مواردی نیز، پروتز گونه از طریق ایجاد برشی در داخل پلک پایینی، وارد شده و روی گونه قرار داده می‌شود.

ماده‌ی مورد استفاده برای ساخت پروتز گونه، معمولا سیلیکون است و یا از مواد دیگری استفاده می‌شود که بدن آن‌ها را می‌پذیرد و به آن واکنش نشان نمی دهد. در برخی موارد لازم است که از پیوند استخوانی استفاده شود که تکه‌ی استخوان پیوند زده شده معمولا از لگن گرفته می‌شود. در صورتی که از گرافت استخوانی استفاده شود، در محلی که استخوان برش داده می‌شود نیز جای زخم جراحی ایجاد می‌شود. جراح شما از قبل در این مورد با شما صحبت و مشورت خواهد کرد.

مراقبت‌های بعد از عمل


K6

بعد از جراحی پروتز گونه، شما به یکی دیگر از اتاق‌های بیمارستان یا کلینیک منتقل می‌شوید تا استراحت کنید و بدن شما ریکاوری شود. زمانی که پزشک احساس کند که وضعیت شما به ثبات رسیده و امادگی ان را دارید، شما را مرخص کرده و به خانه می‌فرستد. معمولا بیماران می‌توانند بعد گذشت چند ساعت و در همان روز جراحی به خانه بازگردند. طی چند روز اول بعد از جراحی صورت شما متورم خواهد بود و کمی درد خواهد داشت. در صورتی که برش جراحی کنار گونه‌ها باشد شما درد را در گونه‌ها و در صورتی که برش جراحی در داخل دهان بوده باشد، درد را در دهان خود حس می‌کنید. این درد خفیف است و استفاده از داروهای مسکن غیرتجویزی برای برطرف کردن آن کفایت می‌کند. در صورتی که درد شما بیشتر باشد، پزشک داروهای مسکن قوی‌تری را تجویز می‌کند.

مدت زمان ریکاوری


بعد از انجام جراحی پروتز گونه، پزشک شما تمامی توصیه‌های لازم برای گذراندن دوره‌ی ریکاوری را در اختیار شما می‌گذارد تا دوران ریکاوری تا جای ممکن سریع‌تر طی شود. زمانی که به خانه می‌روید بهتر است تا جای ممکن به بدن خود استراحت دهید. بعد از گذشت حدودا یک هفته، می‌توانید مانند قبل فعالیت داشته باشید و حتی به ورزش خود ادامه دهید اما توجه داشته باشید که تا 6 هفته باید از انجام دادن ورزش‌های پربرخورد خودداری کنید تا از پاره شدن احتمالی ایمپلنت جلوگیری کنید. به محض ان که تورم صورت شما بخوابد، شاهد تغییرات ایجاد شده در چهره‌ی خود خواهید بود و می‌توانید نتایج جراحی را ارزیابی کنید. شرایط و هر بیمار با بیمار دیگر کاملا فرق می‌کند و بنابراین نتایج جراحی نیز در هر بیمار متفاوت است. جراح شما قبل از انجام جراحی، انتظارات شما از جراحی را بررسی می‌کند و در مورد نتایج احتمالی جراحی به شما توضیح می‌دهد.

عوارض


جراحی کاشت پروتز گونه یکی از جراحی‌های ایمن است که با عوارض همراه است. اما به هر حال این جراحی نیز مانند هر جراحی دیگری با خطرات کمی همراه است. این خطرات احتمالی عبارتند از:

  • عفونت: شستن دهان با محلول ضد عفونی می‌تواند به پیشگیری از عفونت کمک کند. همچنین ممکن است پزشک به شما داروی آنتی بیوتیک تزریق کند و سپس شما تا پنج روز در خانه می‌مانید و سپس محددا وضعیت شما ارزیابی می‌شود.
  • جا به جایی ایمپلنت: جای ایمپلنت با بخیه محکم می‌شود. در موارد کمی ممکن است پروتز کمی از جای خود منحرف شود که در صورت بروز این عارضه لازم است جراحی مجدد انجام شود تا جای پروتز اصلاح شود.

روش‌های جایگزین


برای برجسته کردن گونه‌ها می‌توان از روش تزریق ژل نیز استفاده نمود. تزریق زل تحت بیحسی موضعی انجام می‌شود و هیچ نیازی به بستری شدن و گذراندن دوره ریکاوری ندارد و میزان تورم و کبودی صورت بعد از تزریق نیز بسیار ناچیز است. تزریق عمقی ژل در صورت موجب افزایش حجم صورت و برجسته شدن چشمگیر گونه‌ها شده و برای کشانی که مایل به انجام جراحی کاشت پروتز گونه نیستند، گزینه‌ی جایگزین بسیار مناسبی است.  از روش تزریق چربی نیز می‌توان برای برجستگی روی گونه‌ها و ناحیه زیرین گونه‌ها استفاده کرد. همچنین می‌توان این روش‌ها را بدین منظور به کار برد که بیمار کاملا متوجه شود که بعد از برجسته سازی گونه، چهره‌ی او به چه شکل در خواهد امد و درنتیجه بتواند با اطمینان بیشتری در مورد جراحی کاشت پروتز گونه تصمیم بگیرد.

هزینه


هزینه ی جراحی گونه با پروتز بسته به مکانی که شما این خدمات را دریافت می‌کنید میتواند متفاوت باشد. قیمت تمام شده براساس دستمزد پزشک ، پروتز مورد استفاده و مواد مورد نیاز در طول جراحی می‌تواند تغییر کند.

مطالب مرتبط

مقالات اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست